Milyonlar Kazanan Vegan Patron

0
2602
http://www.jewishjournal.com/images/articles/cha_aw_heart_121506.jpg

Vegan gıda şirketi Follow Your Heart (Kalbini izle), bir şirketin idealist ve kurucu ilkelerine bağlı kalarak da karlılığını ve başarısını sürdürebileceğini ispatlıyor.

Follow Your Heart’ın hikayesi, 1970 yılında Los Angeles’ta, Bob Goldberg ve üç arkadaşının, bir kafede vejetaryen yemek satmasıyla başlıyor. Daha sonra kafeyi devralan dört genç, menüden tamamen et ve et ürünlerini kaldırıyor.

O yıllarda, insanlar onlara deli olduklarını ve işi tutturamayacaklarını söylese de firmanın bu yıl beklenen turnoverı 40-50 milyon dolar arasında.

Şirket, yumurta içermeyen mayonez Vegenaise, sayısız vegan peynir türü ve daha birçok vegan ve glutensiz ürünün üreticisi ve aynı zamanda ihracatçısı konumunda.

71 yaşında olan Goldberg, en başından beri kurumsal misyonlarının çevreci, merhametli, vejetaryen ve karlı olmak olduğunu bildiriyor.

Yaklaşık 225 kişiye istihdam sağlayan ve Birleşik Krallık, İsrail ve Meksika dahil olmak üzere 17 ülkede ürün satan firmanın ihracatı, toplam satışlarının %10’undan fazlasını oluşturuyor.

Günümüzde vegan gıda sektörünün ivme kazanmasına bağlı olarak, çeşitli yatırımcılardan sık sık teklif alan Goldberg, bağımsızlığını sürdürmekte kararlı görünüyor.

Vegan ürünlere karşı artan ilgiyi gördükçe adeta rüyalarının gerçekleştiğini söyleyen Golberg, vegan ve vejetaryenler ürün devriminin en iyi yönünü çeşitlilikteki artış olarak yorumluyor.

Kaynak: http://www.bbc.com/news/business-38248169

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here