Kurtarılmayı Bekleyen Bir Kutup Ayısı Daha!Dışkılarla kaplı ve ayakta durmaya çabalıyor: Kendi dışkısıyla kaplı kutup ayısı, hayvanat bahçesinin zeminine çaresizce sürtünüyor.

Sırbistan’da, Belgrad Hayvanat Bahçesi’nde bulunduğu bildirilen kutup ayısı, kirli suyla dolu havuzun kenarında arka ayaklarının üzerinde otururken görünüyor.

Şok eden video kaydında, bitkin bir ayının çaresizce ayağa kalkmaya çalıştığı fakat başaramadığı görünüyor. Kendisini yukarıdan izleyen ziyaretçilere yardım istercesine baktıktan sonra tüm gücünü kullanarak -kuruyan pislikler yüzünden keçeleşmiş görünen- vücudunu kaldırmaya çabalıyor.

Kurtarılmayı Bekleyen Bir Kutup Ayısı Daha!Yorucu 20 dakikanın ardından, hayvan ayaklarının üzerinde doğrulmayı başarıyor ve arkasında dışkı izi bırakarak yavaşça yürümeye başlıyor. Turistlerin seyri eşliğinde, bulunduğu kafesin kenarına giderek bir parça yiyecek yiyor.

Yazının tamamı şu şekilde: “Sular korkunç koşullarda, bakteri ve başka mikroplarla dolu bir halde yemyeşil!”
“Bu işkence yuvasının kapatılmasını ve hayvanların doğal habitatlarına yakın olan bir yere taşınmasını talep ediyoruz.”

Video, 15,000’in üzerinde görüntüleme almış.

Kaynak:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3714122/Heartbreaking-clip-shows-neglected-polar-bear-covered-faeces-struggling-stand-zoo.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here